Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak oświetlić podjazd do garażu?

2023-05-31
Jak oświetlić podjazd do garażu?

Oświetlenie przed domem

Oświetlenie podjazdu do domu jest niezwykle istotne, ponieważ zapewnia bezpieczne poruszanie się po nim po zmroku. Jednak równie ważne jest, aby nie było zbyt jasne i nie oślepiało kierowców lub pieszych. Wygląd lampy ogrodowej to nie wszystko. Przed kupnem warto jest przeanalizować poniższe wskazówki dotyczące oświetlenia podjazdu, które znacząco wpłyną na jego bezpieczeństwo i funkcjonalność.

  1. Jasność i kierunek oświetlenia:

Oświetlenie podjazdu powinno być dostatecznie jasne, aby zapewnić widoczność, ale jednocześnie niezbyt intensywne. Zaleca się, aby oświetlenie było skierowane w dół, aby uniknąć oślepiania i zapewnić jednolite oświetlenie całego podjazdu. Można zastosować lampy ogrodowe lub inne oprawy oświetleniowe, które posiadają kierunkowe źródła światła jak np. oprawa kierunkowa GRIBLO LED.

  1. Zastosowanie opraw z czujnikiem ruchu i zmierzchu:

Aby dostosować jasność oświetlenia do potrzeb, warto rozważyć zastosowanie lampy na podjazd, która będzie posiadała czujnik ruchu oraz zmierzchu. Czujnik zmierzchu umożliwia regulację intensywności światła w zależności od intensywności promieni słonecznych. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ nie musimy pamiętać o włączeniu i wyłączeniu zewnętrznego oświetlenia. W momencie gdy zapada zmrok lampy ogrodowe automatycznie zapalają się a gdy zaczyna świtać to gasną. Natomiast czujniki ruchu automatycznie włączą oświetlenie po wykryciu ruchu, co jest szczególnie przydatne w przypadku sporadycznego korzystania z podjazdu. Nie tylko naświetlacz LED z czujnikiem ruchu jest rozwiązaniem do oświetlenia podjazdu. W naszej ofercie znajdziesz lampy ogrodowe tzw. słupek z czujnikiem ruchu.

  1. Wybór wytrzymałego oświetlenia:

Podczas wyboru oświetlenia do podjazdu warto zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Szczególnie w przypadku opraw najazdowych, które są narażone na obciążenie kołami samochodu, warto wybrać podświetlenie wykonane z hartowanego szkła. Zapewni to trwałość i ochronę przed uszkodzeniami.

oświetlenie podjazdu

Oświetlenie podjazdu - podpowiadamy jaki rodzaj lamp wybrać

Lampy ogrodowe na słupkach.

Jednym z najpopularniejszych sposobów oświetlenia podjazdu do garażu są lampy ogrodowe na słupkach. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal lub aluminium i dostępne są w różnych stylach i wzorach. Możemy wybrać klasyczne latarnie, nowoczesne słupki oświetleniowe lub rustykalne lampy, które pasują do stylu naszego domu. Lampy ogrodowe na słupkach można umieścić wzdłuż podjazdu, tworząc równomierne oświetlenie i nadając mu elegancki wygląd.

Oświetlenie elewacyjne - kinkiety.

Oprawy elewacyjne to kolejna popularna opcja oświetlenia podjazdu. Kinkiety mogą być zamontowane na ścianie przy garażu lub na murku wzdłuż podjazdu. Ten rodzaj lamp zapewnia bezpośrednie oświetlenie i jest idealne do oświetlenia bramy wjazdowej i wejść.

Dekoracyjne oświetlenie przestrzeni zewnętrznej.

Oświetlenie wjazdu do garażu nie musi być nudne. Jeśli posiadasz roślinność wzdłuż podjazdu, warto rozważyć zastosowanie oświetlenia skierowanego na te elementy jak np. lampa AKVEN LED. Proponowana lampa ogrodowa ukierunkowana na drzewa, krzewy czy inne ozdobne rośliny może nadać naszej posesji efektowny wygląd i stworzyć piękną atmosferę. Takie rozwiązanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz wprowadzi interesujący efekt wizualny.

lampy na podjazd

Polecane

pixel