Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Profil do taśm LED- po co stosujemy?

2023-01-27
Profil do taśm LED- po co stosujemy?

Profil do taśm LED- po co stosujemy?
 

Oświetlenie LED jest bardzo popularną formą stosowaną w aranżacji wnętrz. Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie tworzone na bazie taśm LED jest jedną z najczęściej wybieranych metod oświetlenia. Jednak często zastanawiamy się nad sposobem montażu taśmy ledowej i borykamy się z dylematem czy musimy stosować profil LED?. W tym artykule przybliżymy Państwu pojęcie profile LED oraz wytłumaczymy czym są i do czego służą.

 

 

Co to jest profil LED?

Profil LED to specjalnie zaprojektowany element konstrukcyjny, przeznaczony do montażu razem z taśmami LED. Jego zastosowanie chroni źródło światła przed zewnętrznymi czynnikami jak np.: wilgoć, kurz, uszkodzenia mechaniczne oraz przedłuża żywotność diod LED poprzez optymalne odprowadzanie ciepła. Profile produkowane są z wysokiej jakości aluminium. Materiał ten bardzo dobrze współpracuje z systemami oświetleniowymi. W przypadku profili LED spełnia funkcję radiatora, który odprowadza ciepło i wydłuża w ten sposób żywotność konstrukcji oświetleniowej.

 

Rodzaje profili LED

Profile aluminiowe LED to bardzo szeroka oferta, w której znajdziemy produkty o różnych kształtach, kolorach, zastosowaniu oraz sposobie montażu. Do najczęściej wykorzystywanych należą modele kątowe, przeznaczone do montażu w narożnikach ścian lub mebli. Ich zastosowanie pozwalana na stworzenie efektownego, kierunkowego oświetlenia. Profile wpuszczane doskonale nadają się do umieszczania w sufitach podwieszanych lub jako oświetlenie podłogowe, podczas gdy profile natynkowe świetnie sprawdzą się podczas modernizacji oświetlenia bez konieczności remontu. Na uwagę zasługują również profile schodowe, które służą do oświetlania stopni i poręczy schodowych, a ich wzmocniona konstrukcja z powodzeniem znosi większe obciążenia.

 

                                                                                                                                              

 

Czy stosować profil LED?

Nie ma wątpliwości, jak wiele zalet posiadają profile LED. Profil może nawet dwukrotnie wydłużyć żywotność taśmy ledowej. Zastosowanie profilu aluminiowego chroni przed odklejeniem paska LED-owego od powierzchni. Profil bardzo stabilnie trzyma taśmę, a jednocześnie skutecznie odprowadza ciepło z diod LED oraz chroni przed ich przedwczesnym zużyciem. Z wykorzystaniem oferowanych przez nas profili wiążą się również inne korzyści- profile aluminiowe LED to również poprawa aspektu wizualnego. Dzięki różnorodnej budowie, pozwalają na tworzenie wyjątkowych i niestandardowych aranżacji oświetleniowych. Dzięki zastosowaniu dedykowanych akcesoriów, profile aluminiowe LED mogą zostać zamontowane także w formie oświetlenia wiszącego. Jest to nowoczesne i coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie, które stwarza nowoczesne możliwości aranżacyjne i umożliwia pracę ze światłem na wysokim poziomie.

 

 

Podsumowując artykuł i odpowiedź na pytanie – Czy stosować profil LED? odpowiadamy- oczywiście, że tak. Profile aluminiowe LED są niezbędne przy montażu taśmy LED, ponieważ tak wiele zalet wynika z łączenia taśm LED z profilami aluminiowymi. Wszystko co zostało zawarte w naszym artykule pokazuje, że tworzenie aranżacji oświetleniowych z wykorzystywaniem profili aluminiowych LED jest w pełni uzasadnione.

pixel