Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy uliczne

( ilość produktów: 12 )

Lampa uliczna

Obok oświetlenia ulicznego przechodzimy obojętnie, jednak kiedy dojdzie do awarii i na naszym osiedlu, drodze dojazdowej do domu, w parku lub parkingu zapadnie ciemność nachodzi nas refleksja i dochodzimy do wniosku, że nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez lamp ulicznych. Lampy uliczne dostarczając światło w przestrzeni otwartej sprawiają, że czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Najważniejszą funkcją oświetlenia ulicznego jest zapewnienie pieszym oraz pojazdom wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Nie należy jednak zapominać o tym, że lampy uliczne LED tworzą wraz z ulicami i budynkami spójną przestrzeń urbanistyczną, dzięki czemu wydobywają piękno ciekawych, a także zabytkowych elementów oświetlanej przestrzeni.

Lampa uliczna - kiedyś i dziś

Nie tak dawno bo w pierwszej dekadzie XXI wieku w latach 2001-2010 lampy uliczne prezentowały się całkiem inaczej. Byliśmy przyzwyczajeni do wysokich lamp, które emitowały żółte światło, które oświetlały jedynie przestrzeń jezdni. Sądzono, że lampa uliczna emitująca żółtą barwę światła poprawia orientację kierowców, a także daje bardzo dobrą widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak mgła, deszcz czy śnieg. Jednak z czasem zwrócono też uwagę na potrzeby pieszych oraz rowerzystów. I dzięki tym potrzebom oświetlenie uliczne zaczęło oświetlać także chodniki, parki, parkingi itp. Wraz z rozwojem technologii oraz ze zmianą potrzeb mieszkańców miast i wsi także oświetlenie zaczęło się zmieniać. Aktualnie w oświetleniu ulic, chodników i parków stosuje się lampy uliczne dające światło białe, gdyż łączy ono w sobie jakość światła dziennego z energooszczędnością. Światło białe wpływa na lepszą obserwację otoczenia, które staje się jaśniejsze i znacznie bardziej naturalne. Zostały przeprowadzone testy, które ukazały, że biała barwa światła zwiększa poczucie bezpieczeństwa u przechodniów, a także sprawia, że czują się oni komfortowo. Oświetlenie uliczne LED o białej barwie światła wpływa też na jakość nagrań monitoringu. Udowodniono także, że białe światło lamp umożliwia kierowcom lepsze obserwowanie ruchu na poboczu z większej odległości, dzięki czemu kierujący pojazdem może wcześniej rozpocząć proces hamowania w razie niebezpiecznej sytuacji.

Lampy uliczne LED to ekonomiczne i bezpieczne oświetlenie

Rodzaj otaczającego nas oświetlenia ma znaczący wpływ na wiele aspektów życia. Światło wpływa na nasze samopoczucie oraz komfort jak i zasób środków finansowych. Dlatego powinniśmy inwestować w energooszczędne lampy uliczne led, zastępując nimi przestarzałe rozwiązania. Modernizacja oświetlenia to gwarancja najwyższej efektywności energetycznej oświetlenia, a także dbałość o środowisko naturalne. Lampa uliczna wyposażona w diody led zużywa znacznie mniej energii w porównaniu do innych oświetleniowych rozwiązań. Mniejsze zużycie prądu to mniejsze koszty za prąd i duży wpływ na ochronę środowiska. Oprawy uliczne LED wydzielają znacznie mniej dwutlenku węgla do atmosfery w porównaniu do oświetlenia ulicznego starszego typu. Szybkim rozwiązaniem na oświetlenie uliczne są lamy uliczne solarne. W porównaniu do lamp zasilanych prądem lampy solarne uliczne nie zużywają prądu, co czyni je najbardziej energooszczędną opcją dodatkowo nie trzeba ponosić ogromnych kosztów w postaci doprowadzenia kabli do opraw.

Lampa uliczna nie tylko jako oświetlenie drogowe

Lampa uliczna led kojarzona jest wyłącznie z oświetleniem drogowym. Jednak rozwój tych produktów doprowadził do osiągnięcia modeli, które z chęcią są wykorzystywane przez prywatne gospodarstwa domowe. Lampy te produkowane są w szerokich zakresach mocy co znacznie ułatwia dopasowanie natężenia światła do wielkości obszaru, który chcemy oświetlić. W naszej ofercie znajdziesz lampy uliczne wyposażone w czujnik ruchu lub pilot umożliwiający sterowanie oświetleniem np. lampa solarna uliczna o mocy 100W. Takie oświetlenie doskonale sprawdzi się na terenie przydomowych ogrodów, sadów czy nawet jako doświetlenie drogi prowadzącej do posesji. Szczególnie w małych miejscowościach możemy spotkać się z miejscami, które wymagają doświetlenia. W tej sytuacji sprawdzą się lampy uliczne solarne, które na własną rękę może zamontować każdy właściciel posesji. Jest to rozwiązanie wymagające małego nakładu finansowego i znacząco podnosi komfort życia oraz wprowadza poczucie bezpieczeństwa.

pixel