Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Naświetlacze LED z czujnikiem PIR

( ilość produktów: 14 )

Halogen z czujnikiem ruchu

Naświetlacz LED z czujnikiem ruchu to rodzaj oświetlenia, które wykorzystuje diody LED jako źródło światła i jest wyposażone w czujnik ruchu, który pozwala na automatyczne włączanie i wyłączanie światła w zależności od obecności ruchu w jego pobliżu. Taki naświetlacz świetnie sprawdzi się w wielu sytuacjach jak np. oświetlenie zewnętrzne dla posesji, parkingu, podjazdu czy ogrodu. Naświetlacze LED z czujnikiem ruchu są również przydatne ze względu na ich oszczędność energii. Czujnik ruchu pozwala na automatyczne wyłączanie światła, gdy nie ma ruchu, co daje jeszcze większe oszczędności.

Naświetlacz led z czujnikiem ruchu - na co zwrócić uwagę ?

Wybierając halogen z czujnikiem ruchu, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które mają wpływ na prawidłowe użytkowanie produktu oraz na jakość emitowanego światła. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią moc naświetlacza, która zależy od indywidualnych potrzeb i rozmiaru obszaru, który chcemy oświetlić. Im większy obszar, tym większa moc naświetlacza powinna być zastosowana. Kolejnym parametrem jest kolor światła, który ma wpływ na atmosferę otoczenia oraz efektywność wykonywanej pracy. Ważna jest również czułość czujnika ruchu, która określa jak daleko i jak dużo ruchu musi się wykonać, aby naświetlacz włączył się. Warto zwrócić uwagę na to, aby czujnik był na tyle czuły, aby włączał się odpowiednio szybko, ale jednocześnie unikać, aby naświetlacz nie włączał się zbyt często z powodu ruchów przypadkowych, takich jak mrugnięcia światłami samochodu czy przypadkowe przebiegnięcie zwierzyny. Dodatkowo bardzo ważnym parametrem jest kąt świecenia, ponieważ określa jak szeroki obszar może być oświetlony przez naświetlacz. Im większy kąt, tym większy obszar zostanie doświetlony. Warto wybrać naświetlacz z czujnikiem ruchu z regulowanym kątem, który pozwala na dostosowanie go do indywidualnych potrzeb. Aby zapewnić bezawaryjną pracę produktu musimy zwrócić uwagę na stopień szczelności jaki posiada naświetlacz led. Jeśli naświetlacz będzie stosowany na zewnątrz, ważne jest, aby był odporny na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr i temperatury poniżej zera. Warto zwrócić uwagę na klasę ochronności IP, która powinna wynosić IP65. W momencie gdy lampa led z czujnikiem ruchu będzie montowana w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności i zapyleniu np. garaże, piwnice powinna posiadać stopień szczelności IP44.

Halogen led z czujnikiem ruchu sposobem na uniwersalne oświetlenie

Naświetlacze LED z czujnikami ruchu znajdują zastosowanie w wielu miejscach, gdzie potrzebne jest automatyczne oświetlenie obszaru tylko wtedy, gdy jest on używany. Przyczynia się to do zmniejszenia kosztów za energię elektryczną oraz do poprawy bezpieczeństwa. Naświetlacze LED z czujnikami ruchu są często stosowane w oświetleniu zewnętrznym, takim jak podjazdy, chodniki, parkingi, ogródki i tarasy. Dzięki czujnikom ruchu naświetlacze włączają się tylko wtedy, gdy wykryją ruch w pobliżu, co pozwala zaoszczędzić energię i obniżyć koszty rachunków za prąd. W oświetleniu wewnętrznym również sprawdzą się naświetlacze led z czujnikiem ruchu, które są przydatne w korytarzach, schodach i innych obszarach, które są rzadko używane, ale wymagają oświetlenia, gdy ktoś wchodzi lub przechodzi. Magazyny i hale produkcyjne to miejsca, w których często są montowane naświetlacze z czujnikiem ruchu, gdzie wykorzystuje się je do oświetlenia tylko tych obszarów, które są aktualnie wykorzystywane jak np. doki przeładunkowe czy aleje magazynowe. Halogen z czujnikiem ruchu również jest stosowany w systemach alarmowych, jako dodatkowe źródło oświetlenia w przypadku, gdy czujnik ruchu wykryje ruch w pobliżu obiektu. Oświetlenie to może pomóc odstraszyć potencjalnych włamywaczy lub ułatwić identyfikację osoby, która poruszała się w pobliżu obiektu.

Dlaczego warto wybierać naświetlacze z czujnikiem ruchu ?

Przy tworzeniu oświetlenia zewnętrznego lub wewnętrznego w miejscach gdzie nie jest wymagane ciągłe doświetlenie warto zainwestować w naświetlacz led z czujnikiem ruchu. Taka inwestycja niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest oszczędność energii bowiem naświetlacze z czujnikiem ruchu są wyposażone w czujniki, które wykrywają ruch w pobliżu i włączają oświetlenie tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Dzięki temu zużywają mniej energii niż tradycyjne naświetlacze, które świecą cały czas, niezależnie od tego, czy ktoś jest w pobliżu czy nie. Oszczędność energii oznacza również mniejsze rachunki za prąd. Zużywanie mniejszej ilości energii oznacza również mniejsze zużycie paliw kopalnych i mniejsze emisje gazów cieplarnianych. Naświetlacze z czujnikiem ruchu są wyposażone w energooszczędne diody LED, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Dodatkowo łatwość instalacji przemawia za ich nabyciem. Naświetlacze z czujnikiem ruchu są zwykle łatwe w instalacji, ponieważ nie wymagają dodatkowych przewodów lub urządzeń sterujących. W większości przypadków wystarczy podłączyć je do źródła zasilania i zamontować w wybranym miejscu. Gwarantują również wygodę i bezpieczeństwo, ponieważ automatycznie włączają się wtedy, gdy jest to potrzebne. Na przykład, gdy wchodzisz na podjazd lub ścieżkę, oświetlenie zaczyna świecić, co ułatwia poruszanie się i zmniejsza ryzyko potknięcia lub upadku. Oprócz tego mogą pomóc w zapobieganiu kradzieżom i włamaniom, ponieważ włączają się, gdy wykryją ruch w pobliżu obiektu. To może pomóc odstraszyć potencjalnych złodziei i ułatwić identyfikację osoby, która poruszała się w pobliżu obiektu.

pixel