Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oświetlenie zewnętrzne

( ilość produktów: 51 )

Oświetlenie zewnętrzne domu

Oświetlenie ma ogromny wpływ wizualny oraz funkcjonalny dla każdego wnętrza oraz o czym warto pamiętać również dla przestrzeni zewnętrznej. Oprawy oświetleniowe montowane jako oświetlenie zewnętrzne domu nie pełnią funkcji wyłącznie dekoracyjnej, choć faktem jest, że mają ogromny wpływ na estetykę terenu wokół domu lecz znacząco przyczyniają się do zachowania bezpieczeństwa. Oświetlenie zewnętrzne umieszczone przy bramce wejściowej, ścieżce, bramie wjazdowej czy drzwiach wejściowych ułatwia poruszanie się po zmierzchu. Oprócz tego oświetlenie zewnętrzne odstrasza nieproszonych gości - doświetlając posesję w obrębie budynku. Dodatkowo nowoczesne oświetlenie led zewnętrzne sprawia, że w ciepłe wieczory możemy przebywać na tarasie czy w ogrodzie nawet długo po zachodzie słońca.

Jak zaprojektować oświetlenie zewnętrzne ?

Dobrze dobrane oświetlenie zewnętrzne domu led potrafi wydobyć piękno z ogrodu, jak również z prostej elewacji domu. Ponadto sprawia ono, że poruszanie się po posesji o zmroku jest po prostu bardziej komfortowe i bezpieczne. Przystępując do tworzenia oświetlenia zewnętrznego, powinniśmy w pierwszej kolejności wyznaczyć strefy w przestrzeni domowej, które wymagają umieszczenia źródła świtała. Przede wszystkim należy zadbać o dobrą widoczność bramy i furtki oraz wejścia do domu. Również łączące je drogi muszą być wystarczająco oświetlone, by umożliwić komfortowe poruszanie się. W tej roli doskonale sprawdzą się kinkiety mocowane na ścianie budynku lub zewnętrzna lampa nad drzwi. Z kolei przy ścieżkach można umieścić słupki ogrodowe lub oprawy led najazdowe, po których bez problemu mogą poruszać się pojazdy oraz nowoczesne oświetlenie LED wykonane za pomocą profili led i taśmy led. Takie same oświetlenie led zewnętrzne można zastosować, by oświetlić ogród taras, balkon lub altankę. Bowiem wszystkie formy oświetlenia led ułatwią poruszanie się, tworząc przy tym magiczny klimat i atmosferę. Najpopularniejszą formą na oświetlenie domu na zewnątrz są oprawy elewacyjne. W przypadku dużych posesji pozwalają one na określenie lokalizacji budynku, podkreślenie jego kubatury i stylistyki. W tej roli również sprawdzą się umieszczane na trawniku reflektory ogrodowe, które możemy skierować na elewację budynku lub podświetlić altanę, a nawet ogrodzenie. Wjazd do garażu tak samo wymaga odpowiedniego oświetlenia. W tej zewnętrznej części domu możemy zastosować klasyczne niskie lampy ogrodowe stojące, oprawy led najazdowe lub naświetlacze led. Oświetlenie ogrodowe może być wyjątkowo ciekawą dekoracją. Aby tak było, musimy pamiętać o dopasowaniu go do stylu, w jakim został zbudowany dom wraz z otaczającą go przestrzenią.

Czy oświetlenie przydomowe jest drogie?

Jak już wiemy odpowiednio zaplanowane oświetlenie zewnętrzne domu niesie ze sobą wiele zalet i gwarantuje bezpieczeństwo po zmroku. Oświetlenie domu na zewnątrz to nie tylko walory estetyczne lub dekoracyjne, ale również zwiększone bezpieczeństwo oraz komfort podczas poruszania się po posesji. Wydawać by się mogło, że oświetlenie zewnętrzne domu led niesie ze sobą wysokie koszty eksploatacji. Szczególnie w okresie jesienno - zimowym kiedy to promieni słonecznych mamy bardzo mało. Jednak jest to mylne przekonanie. Oświetlenie led zewnętrzne wykonane w technologii led jest gwarancją niskich rachunków za prąd oraz zastosowane rozwiązania technologiczne jak np. czujniki ruchu i zmierzchu dodatkowo umożliwiają pełną kontrolę nad oświetleniem zewnętrznym. W naszej ofercie znajdziesz lampy zewnętrzne na dom lub słupki oświetleniowe z wbudowanym czujnikiem ruchu, zmierzchu oraz z programatorem czasowym. Takie rozwiązanie stosuje się zazwyczaj w miejscach wokół domu, które nie wymagają stałego oświetlenia. Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu sprawdzi się w okolicy drzwi wejściowych. Zawsze wtedy, gdy podejdziemy do drzwi, lampa zaświeci się. Takie rozwiązanie pozwoli na oszczędność energii elektrycznej. Dodatkowo ekologicznym, energooszczędnym i funkcjonalnym rozwiązaniem będą lampy solarne led. Oświetlenie tego typu możemy zastosować w trudno dostępnych miejscach bez konieczności rozprowadzania instalacji elektrycznej. Takie lampy zewnętrzne na dom pobierają energię słoneczną i magazynują w akumulatorkach. Doskonałym pomysłem na jeszcze większą kontrolę zużywanej energii elektrycznej jest zamontowanie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem, pozwalającego na zdalne włączanie i wyłączanie lamp, a nawet regulację jasności za pomocą specjalnych sterowników lub aplikacji na urządzenia mobilne. To kolejny krok w kierunku oszczędności oraz o ogromna wygoda na co dzień. Wystarczy, że oświetlenie led zewnętrzne wyposażymy w żarówki LED SMART, którymi możemy sterować przez aplikacje TUYA, Alexa i Google HOME. Każda osoba ma inną wizję na oświetlenie zewnętrzne domu, dlatego zadbaliśmy o to, aby zewnętrzne oprawy oświetleniowe dostępne w naszym asortymencie były mocno zróżnicowane i cenowo przystępne dla każdego Klienta.

pixel