Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ściemniacze LED

( ilość produktów: 3 )

 

Ściemniacz do LED

Obsługa oświetlenia sprowadzała się jedynie do włączania i wyłączania lampy za pomocą tradycyjnego przełącznika na ścianie - nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji nowoczesne ściemniacze i sterowniki do oświetlenia LED, które umożliwiają wygodne regulowanie natężenia i barwy światła za pomocą dedykowanych pilotów, paneli dotykowych, smartfonów czy nawet poleceń głosowych. Na rynku oświetleniowym dostępne są różnorodne rozwiązania - od prostych ściemniaczy manualnych po zaawansowane technologicznie zdalne systemy zarządzania oświetleniem. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy wyłącznie od potrzeb i oczekiwań użytkowników. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór ściemniaczy do manualnej lub bezprzewodowej kontroli oświetlenia LED. Charakteryzują się one niezawodnością, doskonałą jakością wykonania oraz estetycznym wyglądem. Dzięki nim można cieszyć się bezawaryjną pracą i najwyższym komfortem użytkowania przez wiele lat.

 

Ściemniacz LED - jak działa ?

Wciąż rozwijający się rynek oświetlenia utrzymuje wysoką popularność źródeł światła LED. Wybierając ten rodzaj oświetlenia, nie jesteśmy ograniczeni do jednego poziomu intensywności światła. Mamy możliwość dostosowania ilości światła według naszych preferencji. Wystarczy, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami do kontroli natężenia światła. W tej kwestii przychodzą nam z pomocą ściemniacze do oświetlenia LED. Dzięki tym urządzeniom możemy regulować moc światła w pomieszczeniach. Ściemniacz światła umożliwia regulowanie natężenia światła (jasności) podłączonych do niego elementów LED, takich jak taśmy LED, moduły LED oraz żarówki LED niskonapięciowe. Na rynku dostępne są różnorodne modele ściemniaczy LED, w tym manualne, radiowe (wyposażone w pilota do sterowania LED), naścienne (np. ściemniacz dotykowy) oraz wielostrefowe, które umożliwiają regulację natężenia oświetlenia w kilku miejscach za pomocą jednego pilota. Dla klientów poszukujących bardziej innowacyjne rozwiązania, oferowane są modele sterowane za pomocą aplikacji. Ściemniacze dedykowane dla taśm LED oferują nie tylko sterowanie jasnością, ale również wiele innych funkcji, takich jak programy dynamiczne, funkcje automatycznego przygaszania oświetlenia na noc. Ściemniacze do taśmy LED mogą również obsługiwać sterowanie za pomocą technologii smart, umożliwiając zdalne sterowanie oświetleniem poprzez systemy głosowe lub sieć Wi-Fi.

Ściemniacz światła - jak dobrać do oświetlenia LED ?

Przy wyborze ściemniacza należy pamiętać o jego kompatybilności z źródłami światła LED. W przeciwnym razie, może wystąpić migotanie źródła światła lub brak możliwości regulacji jego intensywności. Koniecznie należy również sprawdzić, czy dane źródło światła obsługuje sterowanie. Starsze typy oświetlenia LED nie posiadały tej funkcji. Miejsce montażu ściemniacza może znajdować się na ścianie w pobliżu włącznika, przed lampą lub być wbudowane bezpośrednio w lampę. To ostatnie rozwiązanie jest najczęściej stosowane przez producentów. Pierwsze dwa sposoby są dodatkowymi udogodnieniami, które użytkownicy mogą zastosować samodzielnie. Niemniej jednak, sam ściemniacz sam w sobie nie jest wystarczający, jeśli nie ma odpowiedniego kontrolera do jego sterowania. Często spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie ściemniacza obok włącznika, w postaci pokrętła działającego jak potencjometr. Inną opcją jest użycie pilota z funkcją regulacji jasności. Trzecią opcją jest zastosowanie aplikacji na telefon lub smartfon. Dodatkowo przed zakupem oświetlenia LED warto zwrócić uwagę na informacje umieszczone przez producenta na opakowaniu lub w instrukcji obsługi, które pozwalają nam wybrać odpowiedni ściemniacz do współpracy z nimi. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy np. same żarówki LED są przeznaczone do ściemniania. W przypadku wyboru ściemniacza, należy również sprawdzić, czy urządzenie jest kompatybilne z żarówkami LED oraz jakie moce żarówek będą obsługiwane odpowiednio.

Czy warto zainwestować w ściemniacze LED ?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór różnorodnego oświetlenia LED, który dostarcza nam możliwość dobierania zadawalającej mocy, koloru światła i sposobu montażu. Jednak możemy dodatkowo wzbogacić ich funkcjonalność, dodając do nich ściemniacz. Jest to szczególnie ekonomiczne rozwiązanie, gdy nie chcesz inwestować w wiele różnych źródeł światła lub gdy masz ograniczoną przestrzeń. Ściemniacz do ledów umożliwia swobodne dostosowanie intensywności światła do wykonywanych czynności w danym momencie, do miejsca, w którym znajduje się znajduje oraz do warunków zewnętrznych, takich jak pora dnia, pogoda i dostępność naturalnego światła. Pozwala to na oszczędność energii elektrycznej oraz odpowiednie dopasowanie oświetlenia do Twoich potrzeb i preferencji. W swoim projekcie oświetleniowym nie zawsze musisz wykorzystywać taśmy LED z pełną mocą. Wybór ściemniaczy LED nie tylko pozwala na stworzenie przyjemnego półmroku w pomieszczeniu, ale również jest rozwiązaniem praktycznym i ekonomicznym. Korzystanie z niższej mocy taśm LED prowadzi do mniejszego zużycia energii i znacznej redukcji rachunków, co sprawia, że są one również bardziej przyjazne dla środowiska. Przed zakupem ściemniaczy, upewnij się, czy będą one kompatybilne z Twoimi taśmami LED. Jeśli nie masz pewności, czy wybrane przez Ciebie produkty będą ze sobą współpracować, skorzystaj z pomocy naszych ekspertów. Chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą w stworzeniu idealnej aranżacji świetlnej dla Twojego wnętrza.

Ściemniacz LED pilot

Sterownik ściemniacza światła obsługiwany za pomocą pilota jest bardzo popularny ze względu na wygodę obsługi i szerokie możliwości konfiguracji oświetlenia. Dostępne są obecnie kontrolery działające zarówno przez podczerwień, jak i na falach radiowych. Ściemniacz LED 12V IR ma mniejszy zasięg, ale jest znacznie tańszy od wersji radiowej. Z kolei sterownik radiowy często ma zasięg nawet do 30 metrów, a jego dużą zaletą jest brak konieczności nakierowywania pilota na odbiornik do sterowania. Ściemniacz LED na pilota to urządzenie, które łączy w sobie funkcję sterownika i odbiornika. Jego instalacja jest bardzo prosta i polega na podłączeniu odbiornika między zasilaczem a źródłem światła. Dodatkowo w momencie kiedy w domu lub mieszkaniu posiadamy kilka instalacji oświetlenia LED i chcemy sterować każdą taśmą LED osobno nie musimy korzystać z osobnego pilota. W tym celu możemy skorzystać z 4-strefowego sterownika. Poprzez wybranie odpowiedniego przycisku, możemy kontrolować konkretną strefę i jej LED-owy pasek. Dzięki temu nie potrzebujemy wielu pilotów, wystarczy jeden.

pixel