Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Świetlówki LED

( ilość produktów: 22 )

Świetlówka LED

Świetlówki ledowe to popularny zamiennik tradycyjnych świetlówek liniowych (jarzeniówek). Jest to produkt wykonany w nowoczesnej technologii LED, która wyróżnia się energooszczędnością oraz gwarantuje wysoki komfort pracy. W zestawieniach z innymi produktami oferowanymi przez producentów świetlówka LED nie ma sobie równych i jest najchętniej wykorzystywana w takich instalacjach jak: oświetlenie biurowe, przemysłowe, w gabinetach lekarskich oraz w placówkach edukacyjnych. W sprzedaży znajdziemy świetlówki LED o zróżnicowanym typie ja np. świetlówki LED 120 w szklanej obudowie. Są to produkty o praktycznym zastosowaniu a ich montaż jest szybki i bezproblemowy. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wyposażenie swojej firmy czy nawet domu w świetlówki LED.

Instalacja świetlówki led to sposób na oszczędności

Spośród wielu zalet świetlówki LED tą najważniejszą jest jej energooszczędność. Wydatki, z jakimi zmagamy się w skali rocznej za energię elektryczną, mogą stać się dzięki temu produktowi o wiele niższe. Energooszczędna świetlówka LED zapewnia zauważalną ulgę dla naszego portfela. W ciągu swojej pracy pobiera nawet o połowę mniej energii elektrycznej dodatkowo cechuje się znacznie wyższą wydajnością oraz długością życia niż tradycyjne świetlówki żarowe np. świetlówka LED 60 cm o niskim poborze prądu (9W), która zapewni taką samą ilość lumenów, co tradycyjna jarzeniówka o mocy 76W. Co istotne, świetlówki LED lepiej oddają kolory otoczenia oraz pozbawione są efektu migotania co korzystnie wpływa na nasz wzrok i komfort. Modernizacja przestarzałej instalacji oświetleniowej na świetlówki LED niesie ze sobą same korzyści. Wymieniając tradycyjne oświetlenie na świetlówki LED, możemy zaoszczędzić średnio od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie na każdej oprawie. Dodatkowo świetlówki ledowe nie wymagają częstych wymian. Świetlówka LED cechuje się o wiele dłuższą żywotnością i pracuje aż kilkadziesiąt tysięcy godzin bez jakichkolwiek awarii. Dodatkowo nie potrzebuje ona czasu na rozgrzewanie się – po zapaleniu świeci od razu pełną mocą. Ponadto w przeciwieństwie do jarzeniówek starego typu jest o wiele bardziej bezpieczna. Nie zawiera szkodliwych dla człowieka substancji jak np. rtęć, która jest używana we wszystkich starszych generacjach oświetlenia.

Rodzaje świetlówki LED

W szerokiej ofercie oświetleniowej możemy spotkać się z najbardziej popularnym produktem, a jest nim świetlówka LED T8. Jest to świetlówka LED najczęściej wybierana w naszym sklepie i dostępna jest w kilku wariantach dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb naszych klientów. Między innymi szklane świetlówki LED T8 z mlecznym kloszem, które chętnie są wybierane do inwestycji oświetleniowych w sektorze publicznym. Jej zaletą jest możliwość prostej wymiany np. podczas awarii jednej świetlówki nie wymusza na nas wymiany wszystkich tak jak ma to miejsce w oprawach jarzeniowych, a jedynie tej, która tego wymaga. Świetlówka LED T8 występuje w kilku długościach. Najkrótsza wersja to 60 cm i taka długość znalazła zastosowanie jako oświetlenie dodatkowe np. na klatkach schodowych. Kolejną długością są chętnie kupowane świetlówki LED 120, które są najbardziej uniwersalne i najczęściej wybierane spośród wszystkich długości. W oświetleniu przemysłowym częściej korzysta się ze świetlówki LED 150 cm, która posiada dużą moc i świetnie sprawdza się w przestrzeni wielkopowierzchniowej. W naszym sklepie oferujemy świetlówki LED T8, które cechują się bardzo wysoką trwałością na wstrząsy i są w pełni bezpieczne do użytkowania - nie emitują promieniowania i nie zawierają szkodliwych gazów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jakie oprawy do świetlówki LED ?

Oprawa świetlówkowa to produkt, który w połączeniu ze świetlówkami LED tworzy oprawę oświetleniową. Jeśli chcemy wyposażyć nasze pomieszczenie w oświetlenie rozmieszczone jak najkorzystniej, powinniśmy zastanowić się nad montażem takiej oprawy, która wspomoże wydajność świetlówki LED i zapewni efekt wizualny. Do opraw świetlówkowych zaliczamy: klasyczne belki, oprawy hermetyczne oraz oprawy rastrowe. Najbardziej niskobudżetowym produktem są belki do świetlówki LED - nie posiadają one żadnych dodatkowych zabezpieczeń, ale doskonale posłużą do stworzenia niezbyt skomplikowanych instalacji. Do specjalistycznych zastosowań możemy zaliczyć oprawy LED hermetyczne, które posiadają specjalistyczną obudowę z wysokim stopniem szczelności. Oprawa hermetyczna na świetlówki LED jest w pełni wodoodporna (IP65) i składa się z odbłyśnika oraz klosza. Takie połączenie zapewnia zamontowanym świetlówką lepsze ukierunkowanie światła (odbłyśnik zapewnia odbicie światła), a także odpowiednią ochronę przed wnikaniem wilgoci, pyłu oraz kurzu. Ten rodzaj opraw występuje podobnie jak belki w wersji na jedną lub dwie świetlówki LED T8 o długości 60, 120 i 150 cm. Oprawy hermetyczne wykorzystywane są do oświetlenia takich powierzchni jak: garaże, parkingi podziemne czy hale przemysłowe. Szukając oświetlenia dla sektora publicznego, do obiektów handlowych czy biurowych warto sięgnąć po oświetlenie rastrowe. Ten produkt może być montowany natynkowo i podtynkowo, a w zależności od wybranego przez nas modelu, będziemy mogli zamontować trzy lub cztery świetlówki LED T8.

pixel