Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Taśmy LED 25 metrów

( ilość produktów: 7 )

Taśma LED 25 metrów

Taśma LED 25m to atrakcyjny wybór dla osób, które tworzą rozbudowaną instalację świetlną w oparciu o taśmy LED. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pasków ledowych, które są sprzedawane w odcinkach o długości 25m. Szpula z taśmą led ułatwi instalatorowi montaż na długich odcinkach bez konieczności łączenia taśmy led za pomocą złączek lub tradycyjnego lutowania. Jeśli planujesz montować oświetlenie w odcinkach dłuższych niż 5m (standardowa długość taśmy LED) to ten produkt jest dla Ciebie.

Taśma LED 25m - nasz asortyment

W naszym sklepie taśmy led w rolkach 25m występują w rodzajach diod: 2835 oraz 5050 o wzmocnionym stopniu szczelności IP63. Pewnie zastanawiacie się co oznaczają numery opisujące rodzaj taśmy. Otóż jest to oznaczenie diody zastosowanej w danym pasku LED. Dla przykładu taśmy ledowe 5050 oparte są o diody SMD o wymiarze 50×50. Natomiast pasek ledowy 2835 to taśma na diodach SMD o wymiarze 28×35. Czym jednak różnią się te taśmy od siebie? Taśmy LED SMD 5050 są idealne w sytuacjach, gdy potrzebujemy intensywnego oświetlenia i nie zależy nam na gęstości diod na taśmie. To oznacza, że mają mniej punktów świetlnych, ale są wyjątkowo mocne. Ich zaletą jest fakt, że diody nie są bezpośrednio widoczne, co sprawia, że są popularne ze względu na ich intensywność światła. Są doskonałym rozwiązaniem do oświetlenia podszafkowego, gdy chcemy dobrze oświetlić blaty robocze. Możemy również zastosować je jako taśmy ukryte we wnękach, aby uzyskać dużą ilość światła wydobywającego się z zabudowy. Natomiast paski led 2835 są wyposażone w mniejsze diody, które charakteryzują się niższą mocą. Głównym ich zastosowaniem jest oświetlanie dekoracyjne. Dzięki mniejszej mocy diody generują mniej ciepła, co umożliwia zamontowanie większej liczby diod na jednym pasku. To z kolei przyczynia się do uzyskania gęstszych taśm LED, które zapewniają bardziej równomierne rozproszenie światła w miejscach, gdzie przestrzeń na dyfuzję światła jest ograniczona.

Ledy 25m 2835 czy 5050 - co wybrać

Na rynku dostępnych jest wiele popularnych taśm o różnych długościach i mocach, ale ważne jest, abyśmy wybrali odpowiednie parametry taśmy, które będą odpowiadały naszym konkretnym potrzebom. Gdy chodzi o taśmy dekoracyjne, inaczej podejdziemy do wyboru niż w przypadku, gdy taśma ma pełnić funkcję głównego źródła oświetlenia. Decyzję dotyczącą wyboru pomiędzy taśmą LED 2835 a 5050 warto opierać na weryfikacji miejsca przeznaczenia. To pozwoli uzyskać pełny obraz sytuacji i dostosować wybór do konkretnych potrzeb. Aktualnie najbardziej popularnym modelem pasków ledowych jest taśma LED SMD 2835, ponieważ bardzo chętnie używana jest podczas tworzenia projektów oświetlenia dekoracyjnego. Dzięki swojej elastyczności i różnorodności kolorów taśma ta staje się idealnym narzędziem do tworzenia atmosferycznego oświetlenia w różnych wnętrzach. W sytuacji kiedy potrzebujemy stworzyć oświetlenie główne lub podświetlić stół roboczy idealnym produktem będzie taśma LED 5050. Ze względu na swoją moc i jasność, taśma zapewnia intensywne i równomierne oświetlenie większych przestrzeni. Jeśli już dopasujemy taśmę LED do swoich potrzeb możemy przejść do wyboru odpowiedniej długości. W naszym sklepie udostępniamy klientom możliwość zakupu taśmy w rolkach 5m, 25, oraz 50m - jest to bardzo komfortowe podczas tworzenia dużych inwestycji oświetleniowych, ponieważ możemy tworzyć dłuższe odcinki instalacji oświetlenia bez konieczności łączenia taśmy LED. Dzięki temu przyśpieszysz proces montażu.

pixel