Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Żarówki LED E14

( ilość produktów: 38 )

Żarówka LED E14

Żarówka E14 to rodzaj żarówki, który posiada gwint typu E14. Jest to jedna z najpopularniejszych żarówek, wykorzystywana w wielu rodzajach oświetlenia, takich jak lampy stołowe, kinkiety, plafony czy reflektory. Żarówka E14 ma napięcie zasilania zwykle wynoszące 220-240V i jest dostępna w różnych mocach, w zależności od potrzeb użytkownika. Może mieć kształt klasycznej żarówki led, świeczki lub dekoracyjnego filamentu.

Żarówki LED E14 w naszej ofercie

Żarówki LED E14 to żarówki, które posiadają trzonek gwintowany typu E14. W porównaniu z najpopularniejszymi żarówkami E27, charakteryzują się mniejszą średnicą. Ze względu na swój rozmiar i kształt, żarówki E14 często pełnią funkcję dekoracyjną, szczególnie w żyrandolach, kinkietach czy w podświetleniach lodówek. W naszej ofercie znajdziesz żarówki z trzonkiem E14 w tradycyjnym kształcie oraz tzw. świeczki, które przypominają płomień świecy oraz wyjątkowo dekoracyjne żarówki led filament. Wersja wykończenia szkła żarówek E14 może być przezroczysta lub matowa. Żarówki LED E14 cechują się wysokim strumieniem świetlnym, który może być porównywalny do podstawowych żarówek z gwintem E27. Ze względu na swoje zalety, takie jak wydajność, trwałość i niższe zużycie energii, żarówki LED z powodzeniem zastępują tradycyjne żarówki. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór żarówek LED E14 w różnych wersjach kolorystycznych i mocy, które spełnią potrzeby naszych klientów.

Żarówka E14 LED a E27 - różnica

Żarówki led E14 i E27 to dwa rodzaje gwintów stosowanych w żarówkach. Największą różnicą między nimi jest rozmiar. E14 ma mniejszą średnicę gwintu (14mm), natomiast E27 ma większą średnicę i składa się z 27mm gwintu. Z tego powodu żarówki E27 są większe i bardziej wszechstronne, co pozwala na ich stosowanie w różnych typach oświetlenia, w tym w lampach podłogowych, wiszących czy sufitowych. Żarówki E14 z kolei są drobniejsze i zazwyczaj stosowane w mniejszych lampach, takich jak kinkiety czy żyrandole.

Żarówki LED E14 dekoracyjnym dodatkiem do wnętrz

W naszej ofercie warto zwrócić uwagę na żarówki LED z żarnikiem wykonanym z włókna (filamentu). Ta technologia, nawiązująca do pierwotnych żarówek Edisona, charakteryzuje się stylowym wyglądem oraz emitowaniem ciepłego, nastrojowego światła. Żarówki E14 z żarnikiem z włókna to produkty, które nawiązują do klasycznych żarówek Edisona. Charakteryzują się one stylowym wyglądem oraz emitowaniem ciepłego, nastrojowego światła. Żarówki E14 filament posiadają cienkie, giętkie nici wykonane z diod LED, które emitują światło wokół siebie. W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, żarówki LED E14 filament są bardziej wydajne, zużywają mniej energii i posiadają dłuższą żywotność. Są również dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i mocach, co umożliwia dopasowanie do różnych rodzajów oświetlenia.

Żarówki E14 - jakie wybrać ?

Wybór żarówki E14 zależy od wielu czynników, takich jak: celu jej stosowania, stylu pomieszczenia, preferencji w zakresie koloru i natężenia światła. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w dokonaniu wyboru. W pierwszej kolejności postarajmy się określić moc żarówki. Jest to bardzo ważny czynnik, który zależy od wielkości pomieszczenia i poziomu oświetlenia, jakiego potrzebujesz. Zwykle żarówki E14 LED o mocy 4-6W są odpowiednie do oświetlenia małych pomieszczeń lub jako uzupełnienie do głównego oświetlenia np. w kinkiecie lub lampce stołowej. Dodatkowo zwróćmy uwagę na kolor i temperaturę światła. Pamiętaj, że różne kolory światła nadają się do różnych zastosowań. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule - JAK ODPOWIEDNIO DOBRAĆ BARWĘ ŚWIATŁA DO POMIESZCZENIA?. W zależności od potrzeb możesz wybrać żarówki E14 w różnych rodzajach i kształtach, takich jak żarówki dekoracyjne, standardowe lub żarówki z żarnikiem z włókna (filamentem). Przy wyborze żarówki E14 LED warto również zwrócić uwagę na konstrukcję bańki. Niektóre żarówki mają ograniczoną emisję światła do 200 stopni, co sprawia, że są idealne do montażu w żyrandolach, w których emitują światło w dół i nie oświetlają sufitu, a jedynie pokój. Inną opcją są zwykłe żarówki E14, które świecą w kącie 360 stopni, co sprawia, że są idealne do różnych rodzajów oświetlenia.

Żarówka LED E14 Tuya SMART

Żarówki E14 Tuya SMART to najnowsza generacja żarówek, które są idealne do stosowania w inteligentnym domu. Mają wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu możesz nimi sterować za pomocą specjalnej aplikacji na swoim smartfonie lub tablecie. Za pośrednictwem tej aplikacji możesz wybierać dowolną barwę, od podstawowych kolorów (czerwony, zielony i niebieski) do różnych odcieni białego światła. Możesz dostosować oświetlenie do różnych sytuacji. Aplikacja działa w zasięgu sieci Wi-Fi, więc możesz sterować oświetleniem z dowolnego miejsca w domu wraz z systemami takimi jak Alexa i Google HOME.

pixel