Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Źródła światła LED

( ilość produktów: 196 )

Oświetlenie LED

Źródła światła LED to same korzyści płynące z ich użytkowania. Wykorzystywane są na co dzień jako nowoczesne rozwiązania technologiczne, które znacznie usprawniają i poprawiają jakość funkcjonowania w domu, mieszkaniu czy też w firmie. Oświetlenie ledowe gwarantuje dłuższą żywotność produktów LED w porównaniu do starszych rozwiązań oświetleniowych np. świetlówki LED w znacznym stopniu wyeliminowały jarzeniówki, które w dużej mierze były stosowane do oświetlenia w szkołach, gabinetach lekarskich czy też halach produkcyjnych. Światła LED to również wysokie oszczędności na zużywanej energii elektrycznej, a co za tym idzie - znaczne zmniejszenie poniesionych kosztów eksploatacji systemu oświetlenia. Ledowe oświetlenie to najlepsze rozwiązanie, które gwarantuje nam bezpieczeństwo oraz pełen komfort użytkowania.

Jakie oświetlenie LED wybrać ?

Oświetlenie LED jest wysoko ekonomicznym rozwiązaniem i szturmem podbiło rynek oświetlenia. Jego szeroka oferta stale się poszerza i oferuje światła LED w najnowszych rozwiązaniach technologicznych. Najpopularniejsze oświetlenie ledowe to energooszczędne żarówki LED, które dają wszechstronną możliwość zastosowań w systemach oświetlenia. Jest to produkt uniwersalny lecz wysoko rozwinięty technologicznie, dzięki temu świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu niezależnie od przeznaczenia danego miejsca. W ofercie naszego sklepu znajdziesz żarówki LED w klasycznej i dekoracyjnej formie o różnych mocach i kształtach. W prosty sposób dopasujesz żarówkę do swoich potrzeb wybierając odpowiedni rodzaj gniazda lub barwę światła do swojego domu, mieszkania jak i biura. Szukając ledowe oświetlenie dla sektora przemysłu czy użyteczności publicznej warto sięgnąć po świetlówki LED. Jest to oświetlenie LED, które stanowi idealny i energooszczędny zamiennik dla standardowych świetlówek liniowych. Świetlówka LED emituje znacznie więcej światła od zwykłych jażeniówek oraz generuje mniejsze koszty serwisowania i lepszy komfort pracy przez wyeliminowanie efektu migotania. Oferujemy świetlówki LED T8, które cechują się bardzo wysoką trwałością na wstrząsy i są w pełni bezpieczne do użytkowania - nie emitują promieniowania i nie zawierają szkodliwych gazów.

 

Oświetlenie LED a rzeczywista barwa otoczenia

Oświetlenie ledowe w wyższym stopniu niż żarówki tradycyjne odwzorowują naturalną kolorystykę otoczenia. Technologia LED w jakiej są produkowane diody LED montowane w żarówkach gwarantują lepszą widoczność i dają możliwość dopasowania barwy emitowanego światła do naszych wymagań. Barwa światła LED emitowanego z opraw lub żarówek wpływa na zdolność do koncentracji, pracy czy relaksu. Odpowiedni dobór barwy światła jest bardzo ważnym aspektem, który ma znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Aby nasz organizm mógł odpocząć powinniśmy zastosować ledowe oświetlenie z ciepłą barwą światła np. podczas wieczornych seansów na kanapie czy też w lampce nocnej. Do wykonywania makijażu czy też jako oświetlenie główne świetnie sprawdzi się barwa biała neutralna, która nie zmienia kolorów otoczenia, natomiast zimną barwę światła warto zastosować w miejscach, w których wykonujemy prace wymagające dużej precyzji np. lakierowanie. Więcej na temat światła LED przeczytasz w naszym artykule: Jak odpowiednio dobrać barwę światła do pomieszczenia ?.

 

Dlaczego warto wybierać oświetlenie LED ?

Światło LED jest wysoko rozwiniętym osiągnięciem w dziedzinie oświetlenia LED. Dioda LED jest półprzewodnikiem, który przekształca energię elektryczną w energię świetlną. W przeciwieństwie do klasycznych żarówek i świetlówek nie nagrzewa się, więc nie marnuje energii, tworząc ciepło lub powodując ryzyko poparzenia. Ponadto produkty LED nie zawierają rtęci ani innych substancji szkodliwych dla środowiska i są w 100% biodegradowalne. Kolejnym aspektem świadczącym o wyższości oświetlenia LED nad tradycyjnymi produktami jest aspekt ekonomiczny. Energooszczędne żarówki LED zużywają do 10 razy mniej energii elektrycznej, zapewniając jednocześnie taką samą ilość światła, jak oświetlenie żarowe. Drugim aspektem jest czas pracy. Diody LED mogą emitować strumień światła ze 100% jasnością nawet przez 50 000 godzin. W tym okresie tradycyjne żarówki zostaną wymienione 30 razy, a świetlówki kompaktowe 6 razy. Oświetlenie LED w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia jest bardziej odporne na wpływ napięcia zmiennego, nie ulega uszkodzeniu a częste włączanie i wyłączenie nie skraca żywotności diod LED.

pixel