Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Postaw na inteligentny dom z TUYA SMART

2023-01-06
Postaw na inteligentny dom z TUYA SMART

Postaw na inteligentny dom z TUYA SMART

W naszym życiu coraz częściej spotykamy się z urządzeniami, które zostały zaprojektowane w myśl systemów smart home i towarzyszą nam nie tylko w domu ale również w pracy. Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej jest niezwykle proste i szybkie. Wśród popularnych formacji możemy wyróżnić system Tuya Smart. Jak działa? i dlaczego ten system jest wart naszej uwagi? Postaramy się wyjaśnić w poniższym artykule.

tuya smart

 

Co to jest Tuya Smart?

Tuya to międzynarodowa platforma automatyki domowej, która zrzesza tysiące produktów tworzonych przez marki z całego świata. System kożysta z najpopularniejszych protokołów komunikacyjnych jak WiFi czy Bluetooth. Twórcy Tuya stworzyli kompleksowy system, który umożliwia integrację jak największej ilości rozwiązań z zakresu automatyki domowej i inteligentnego budynku. W tym celu została stworzona platforma, która współpracuje z każdym urządzeniem, a jednocześnie jest prosta i wygodna w obsłudze - mobilna aplikacja Tuya Smart Life. Z urządzeniami Tuya możesz zbudować całkowicie spersonalizowany system, który będzie perfekcyjnie dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań, ponieważ wybór sprzętu kompatybilnego z platformą jest niemal nieograniczony. Nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z urządzeń i akcesoriów współpracujących tylko z danym oprogramowaniem, co często stanowi problem w przypadku mniej popularnych systemów.

 

Jak stworzyć inteligentny dom?

Sterowanie pilotem to już przeszłość, w myśl nowoczesnego nurtu kontrola nad inteligentnym domem odbywa się za pomocą smartfonów. Nadzór nad urządzeniami z poziomu kanapy w salonie nie daje nam już satysfakcji i jest pewnego rodzaju ograniczeniem, ponieważ sterowanie za pomocą aplikacji daje nam możliwość sprawowania kontroli z drugiego końca świata. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji oraz od budżetu, którym dysponujemy. Jedną z opcji może być np. zainstalowanie inteligentnego systemu oświetlenia LED, który pozwoli zdalnie kontrolować oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach za pomocą smartfona lub głosu. Innym pomysłem może być zakup inteligentnego termostatu, który pozwoli na zarządzanie ogrzewaniem lub klimatyzacją w domu co przyczyni się nie tylko do dużego komfortu ale również do oszczędności energii. Jeśli chcemy rozpocząć wprowadzanie udogodnień do swojego domu, powinniśmy rozpocząć od zidentyfikowania swoich potrzeb i preferencji oraz zastanowienia się, jakie rozwiązania mogłyby nam się przydać. Możesz też poszukać inspiracji w internecie lub skonsultować się z naszymi doradcami, którzy doradzą jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojego domu.

tuya smart żarówka

 

Sterowanie domem dzięki systemowi Tuya Smart

Inteligentny dom tworzony w oparciu o system Tuya Smart to rozwiązanie które pozwala na bezinwazyjne zamienienie domu w inteligentny dom za pomocą technologii bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi, Bluetooth lub ZigBee. Dzięki niej możesz zacząć od oświetlenia LED, a następnie rozbudowywać system o kolejne urządzenia, takie jak sprzęt AGD, kamery i inne, które można sterować za pomocą tej aplikacji. Inteligentne żarówki LED i taśmy LED to przykłady urządzeń, które można podłączyć do platformy Tuya Smart.

tuya

 

 

Popularne produkty Tuya Smart dostępne w ofercie LEDINGO.pl

Wprowadzenie inteligentnego systemu do swojego domu możemy rozpocząć od prostych urządzeń dostępnych w naszej ofercie takich jak żarówki LED lub taśmy LED Wszystkie te urządzenia mogą być sparowane z aplikacją mobilną i zarządzane zdalnie, co pozwala na pełną kontrolę nad ich pracą i umożliwia automatyzację pewnych procesów.

pixel