Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy High-Bay LED Premium

( ilość produktów: 6 )

High bay LED

Lampy HIGH-BAY LED z naszego asortymentu to energooszczędne oświetlenie przemysłowe bazujące na najnowocześniejszej technologii LED. Prezentowane produkty potocznie zwane lampami typu UFO wyróżniają się wysoką jakością wykonania a podzespoły w nich zamontowane pozwalają uzyskać bardzo dobre parametry świetlne. Oprawy te oferujemy w szerokim zakresie mocy i strumienia świetlnego.  Oprawa przemysłowa high bay LED to rodzaj oświetlenia, które cieszy się popularnością szczególnie w dużych halach przemysłowych, magazynach, halach sportowych oraz innych pomieszczeniach z wysokim sufitem.

Lampa high bay to idealne rozwiązanie dla oświetlenia w przemyśle

Wielkopowierzchniowe przestrzenie przemysłowe są bardzo wymagające, jeśli chodzi o dobór i montaż oświetlenia. Oprawy oświetleniowe montowane w tego typu pomieszczeniach znacząco wpływają na wydajność i bezpieczeństwo pracowników znajdujących się w polu działania lampy high bay. Jest to produkt przystosowany do montażu zwieszanego na specjalnie w tym celu przygotowanych linkach stalowych oraz łańcuchach, dzięki czemu możemy dostosować wysokość ich montażu do danego pomieszczenia. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w wysokich halach. Inwestycje wyposażone w lampy LED High Bay szybko przynoszą korzyści, zarówno redukując koszty funkcjonowania obiektu, jak i poprawy warunków w nim panujących. Oprawy high bay LED wykorzystują diody LED jako źródło światła, co pozwala na uzyskanie dużych oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi oprawami fluorescencyjnymi. Przy tak dużych powierzchniach bardzo ważne znaczenie ma niski pobór energii elektrycznej, dlatego pod tym względem nowoczesne oświetlenie Highbay LED wydaje się nie mieć sobie równych. Oprawy high bay LED są też łatwe w montażu i konserwacji, co z kolei wpływa na zmniejszenie kosztów utrzymania. Oprawy przemysłowe typu High Bay posiadają zwiększony stopień szczelności IP65, a także klasę odporności IK10. Dzięki temu ich praca jest wydajna i bezawaryjna nawet w miejscach o podwyższonym ryzyku zanieczyszczenia, wibracji lub wilgotności.

High bay - gwarancją komfortowej pracy

Tego typu oświetlenie przemysłowe zapewnia bardzo dobre warunki oświetleniowe, a tym samym zdecydowanie pozytywnie wpływa na komfort pracy wszystkich osób przebywających w hali. Warunki oświetleniowe, jakie stwarza lampa High Bay, są stałe przez bardzo długi czas funkcjonowania oświetlenia tego typu. Wpływa to dodatkowo na komfort pracy w danym miejscu oraz koszty związane z funkcjonowaniem oświetlenia. Dzięki swojej wysokiej wydajności świetlnej, oprawa high bay LED może zapewnić równomiernie rozproszone, jasne i naturalne światło, co pozwala na lepszą widoczność i mniejsze zmęczenie oczu. Ponadto, ze względu na swoją wysoką efektywność energetyczną, oprawa high bay LED generuje mniej ciepła niż tradycyjne źródła światła, co przyczynia się do poprawy komfortu termicznego w pomieszczeniu. Ważne jest również, aby wybrać odpowiednią moc i kolor temperatury dla danej aplikacji, aby zapewnić optymalne warunki oświetleniowe dla konkretnej pracy. W przypadku pomieszczeń przemysłowych, może to być szczególnie ważne, aby zapewnić bezpieczne i efektywne warunki pracy. Oprawy High Bay dostępne w naszej ofercie występują w wielu wariantach, możliwościach i parametrach rozsyłu światła. Dzięki temu każdy zainteresowany montażem tego typu oświetlenia może znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla swoich wymagań oraz potrzeb.

Jak dobrać lampę high bay do hali ?

Aby dostosować lampę high bay LED do hali, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które mają znaczący wpływ na jakość oświetlenia przemysłowego. Lampa powinna być odpowiednio dopasowana do wysokości sufitu. Im wyższy sufit, tym potrzebna jest lampa o większej mocy, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie. Dodatkowo wielkość pomieszczenia wpływa na ilość lamp jaka powinna zostać zamontowana a to przekłada się na odpowiednią równomierność światła. Dodatkowo istotny jest rodzaj wykonywanej pracy. W zależności od rodzaju pracy, wymagane może być różne natężenie światła i kolor temperatury. Na przykład, w halach produkcyjnych wymagane jest silne światło, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność pracy, natomiast w halach sportowych i magazynach może być wymagane bardziej stonowane oświetlenie. W zależności od modelu High bay oprawy mogą posiadać szeroki kąt rozsyłu światła, nawet do 120 stopni co znacząco poprawia rozprowadzanie światła w pomieszczeniu. Nawet w halach o niskim suficie świetnie sprawdzą się tego typu oprawy jednak aby światło było komfortowe dla otoczenia warto wybierać szeroki kąt rozproszenia światła a w pomieszczeniach wysokich lampy High Bay o wąskim kącie rozsyłu światła i wysokim strumieniu świetlnym.

pixel