Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Klosze do profili LED

( ilość produktów: 6 )

Klosz do profili LED

Tworzenie opraw oświetleniowych w oparciu o profile LED oraz taśmy LED to najbardziej popularne rozwiązanie, na które decyduje się wielu inwestorów we wnętrzach mieszkalnych oraz komercyjnych. Projektowanie atrakcyjnego systemu oświetleniowego wymaga dopasowania wszystkich niezbędnych komponentów w taki sposób aby spełniały warunki prawidłowego oświetlenia. Do budowy oświetlenia LED potrzebujemy nie tylko odpowiedniej taśmy LED, zasilacza oraz profilu aluminiowego. Aby zagwarantować oprawie oświetleniowej bezpieczeństwo podczas pracy oraz osiągnąć atrakcyjny efekt wizualny powinniśmy sięgnąć po klosz LED. Zestawienie tego produktu wraz z resztą komponentów gwarantuje długą i bezawaryjną pracę.

Klosze do profili LED nadają całkowicie nowego wyglądu zarówno samej oprawie LED, jak i całej instalacji w momencie emitowania strumienia świetlnego. Klosze LED przypisane są do danego rodzaju profili aluminiowych a ich montaż nie wymusza użycia specjalistycznych narzędzi. Jest szybki, prosty i wygodny oraz nie wymaga specjalnych umiejętności. Najważniejszą ich zaletą jest bezproblemowa wymiana, nawet po wielu latach użytkowania.

Jaki klosz do profilu LED ?

Klosze LED stosowane podczas tworzenia oświetlenia LED na podstawie profili aluminiowych dają korzystne warunki do uzyskania światła, które będzie dopasowane do naszych oczekiwań. Dzięki tym produktom wyeliminujemy efekt widocznych punktów świetlnych oraz uzyskamy jednolitą linię światła. Dodatkowo klosz LED zwiększa efektywność świetlną. Emitowane światło jest skupiane przez klosz LED, dzięki czemu nakierowane jest tam, gdzie w danym momencie jest potrzebne. Producenci oferują szeroki wybór kloszy wykonanych z tworzywa sztucznego PMMA, które są elastyczne i łatwe w obróbce (podczas przycinania na dowolną długość). W naszej ofercie znajdują się klosze do profili LED w następującym rodzaju: klosz transparentny, przez który widać wnętrze oprawy oraz klosz mleczny, w którym wnętrze jest całkowicie niewidoczne a światło staje się delikatnie rozproszone. Oświetlenie ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Ciemne pomieszczenia, w których zastosowano delikatnie rozproszone światło, sprzyja regeneracji i wyciszeniu, natomiast w miejscach z dużym natężeniem światła, będziemy czuć dużo energii do działania i pobudzenie. Dlatego warto zastanowić się jaki klosz do profilu LED będzie dla nas odpowiedni.

Który klosz LED będzie najlepszy ?

Kiedy poznamy dostępne opcje kloszy do profili LED, możemy przejść do wyboru tego odpowiedniego, który dopełni funkcjonalność naszej oprawy oświetleniowej. Jeśli oczekujemy jednolitego światła to stanowczo mleczne klosze LED będzie najlepszym rozwiązaniem. Oprawa oświetleniowa z takim kloszem LED świetnie sprawdzi się podczas tworzenia oświetlenia głównego montowanego np. na suficie podwieszanym. Mleczna powłoka klosza idealnie połączy się z powierzchnią białego sufitu. Oprawy tworzone na profilach kątowych również świetnie będą współgrały z mlecznym kloszem, który ochroni nasze oczy przed intensywnym światłem. W przypadku wariantów, w których występują transparentne klosze LED, taśma LED będzie widoczna a światło bardzo intensywne. Taki klosz LED doskonale sprawdzi się do tworzenia opraw oświetleniowych do garderoby, szaf oraz gablot. Warto zaznaczyć, że klosz ma również duże znaczenie dla ilości przepuszczanego światła. Klosz do profilu LED mleczny charakteryzuje się poziomem w granicach między 50-55% przepuszczalności, natomiast transparentny klosz LED to ok. 80-85%. Co to oznacza dla użytkownika? Im wyższa przepuszczalność światła, tym taśmy LED będą świecić efektywniej.

Zakładając, że oświetlenie LED to nie tylko wybór taśmy LED, profilu LED i zasilacza lecz również odpowiedni klosz LED, stawiasz na świadomy zakup komponentów. Zadbaj o to, aby Twój dom, mieszkanie lub firma były odpowiednio oświetlone, ponieważ to, jak pomieszczenie zostanie wykończone, ma ogromny wpływ na samopoczucie przebywających w nim osób.

pixel