Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Taśmy LED 24V

( ilość produktów: 6 )

Taśma LED 24V

Odpowiadając na potrzeby rynku w naszej ofercie sklepu znajdziesz wysokiej jakości taśmy led 24V, które cieszą się rosnącą popularnością ze względu na swoją moc świetlną i znacznie mniejszy pobór energii w porównaniu z taśmami LED 12V. Taśma LED 24V zasilana prądem o wyższym napięciu niż standardowe LED-y, pozwala na większą wydajność oświetlenia, jednocześnie nie powodując drastycznego wzrostu rachunków za energię elektryczną. Dlatego też coraz więcej profesjonalistów korzysta z taśmy LED 24V w swoich projektach oświetleniowych. Jeśli zależy Ci na trwałym oświetleniu led to ten produkt jest dla Ciebie.

Wybrać pasek led 24V czy 12V ?

Wybór między taśmą LED 24V a 12V zależy od potrzeb i wymagań projektu oświetleniowego. Taśma LED 24V ma znacznie mniejszy spadek napięcia i wymaga mniej zasilaczy, co pozwala na bardziej wydajne i ekonomiczne zasilanie. Jednocześnie, taśma LED 12V jest bardziej popularna i łatwiej dostępna na rynku, a także może być bardziej odpowiednia dla mniejszych projektów lub tam, gdzie nie ma potrzeby zasilania długich odcinków taśmy. W każdym przypadku, warto zwrócić uwagę na specyfikacje techniczne taśm LED, aby dokładnie porównać ich parametry i wybrać odpowiednie dla naszych potrzeb rozwiązanie.

Wodoszczelna taśma led 24V

Wodoszczelna listwa LED 24V jest idealnym rozwiązaniem do zewnętrznego oświetlenia budynków, podjazdów, ogrodów itp. Jest to taśma led pokryty z obu stron grubą warstwą silikonu. Taki LED 24V jest całkowicie odporny na wnikanie pyłu, kurzu oraz wody. Posiada więc praktycznie nieograniczone możliwości montażowe. Będziemy mogli go wykorzystać w basenie, w akwarium, oczku wodnym czy w innych miejscach, w których będzie miał styczność z wodą. Dla zwiększenia wydajności pracy oraz bezpieczeństwa taki pasek led powinien być zamontowany w profilu aluminiowym led, który zapewni dodatkową ochronę przed uszkodzeniem, a przede wszystkim zagwarantuje odpowiednie odprowadzanie ciepła, które w tego typu paskach LED jest niezbędne.

Gdzie montować listwy led 24V ?

Taśmy LED 24V mogą być montowane w różnych miejscach wewnątrz i na zewnątrz budynków, ponieważ występują modele taśm, które są odporne na czynniki zewnętrzne i wilgoć. Jednak należy pamiętać aby zwracać uwagę na specyfikację techniczną produktu i wybierać taśmy o odpowiedniej klasie ochronności np. IP63, IP65 lub IP68. Wewnątrz pomieszczeń listwy led 24V można montować na przykład na suficie, pod półkami, pod schodami, na meblach, w szafach, w gablotach, itp. W ofercie naszego sklepu znajdziesz również taśmy o różnorodnych kolorach i efektach świetlnych jak np. taśma led RGBW 24V, która jest idealnym rozwiązaniem do oświetlania pomieszczeń w sposób dekoracyjny lub funkcjonalny.

Dla czego warto wybierać ledy 24V ?

Taśmy LED 24V to rozwiązanie stworzone specjalnie dla wymagającego rynku branży oświetleniowej led, które zapewnia profesjonalistom szereg korzyści. Jedną z najważniejszych zalet taśmy LED 24V jest znacznie niższy spadek napięcia na samym pasku w porównaniu do taśmy LED 12V. Oznacza to, że taśmy LED 24V są o połowę bardziej wydajne, dzięki czemu taśma LED o długości np. 10 m może być podpięta tylko jednym zasilacza, podczas gdy w przypadku taśmy LED 12V potrzebne byłyby dwa. Ponadto, instalacja taśmy LED 24V jest znacznie bezpieczniejsza. Dzięki niższemu natężeniu prądu, przewody instalacyjne nie muszą być aż tak grube, co ułatwia ich ukrycie.

Czy taśma led 24V może być dekoracyjna ?

Taśma led RGBW 24V oferuje wyjątkową jakość oraz wygodę użytkowania, pozwalając na wybór dowolnej barwy z palety wielokolorowych barw światła. Do sterowania tymi taśmami można zastosować sterownik RGBW, który zazwyczaj pasuje zarówno do wersji 12V, jak i 24V. Jednak taśma LED 24V oferuje jeszcze jeden ogromny atut. Ledy na 24V wymagają sterownika o dwukrotnie mniejszej mocy, dzięki czemu jednym sterownikiem możemy sterować dwukrotnie większą ilością taśmy LED. Jest to rodzaj taśmy o bardziej zaawansowanej technologii, która łączy w sobie super jakość oraz nowoczesny design. Taśma RGBW jest odpowiednia dla wymagających klientów, ponieważ pozwala na cieszenie się światłem w różnych barwach, w tym białym ciepłym, zimnym lub neutralnym. Dzięki jednej, uniwersalnej diodzie LED, która umożliwia za pomocą pilota lub aplikacji na wybór wymienionych barw światła. Za pomocą odpowiedniego sterownika można również dowolnie mieszać kolory i bawić się różnymi efektami świetlnymi. Taśma LED RGBW 24V umożliwia także płynne ściemnianie i rozjaśnianie światła oraz wybór dedykowanego trybu świecenia.

pixel