Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sterowniki LED

( ilość produktów: 9 )

Sterownik LED

Sterowanie oświetleniem to jedno z wielu udogodnień, które przyczynia się do wprowadzenia komfortu, wygody i energooszczędności do naszego życia. Odpowiednio dopasowany osprzęt jak np. sterowniki do taśm led pozwalają na bezprzewodowe sterowanie oświetleniem w naszym otoczeniu. Sterownik led dają nam możliwość rozbudowania posiadanej instalacji oświetleniowej w domu lub firmie. Dzięki tym produktom możemy zdalnie włączać, wyłączać światło, sterować jego jasnością i barwami emitowanego światła. Nowoczesny sterownik led jest zawansowanym narzędziem do dostosowywania scen świetlnych w pomieszczeniach.

Jakie sterowniki do led znajdziesz w naszej ofercie ?

W ofercie naszego sklepu przygotowaliśmy produkty, które świetnie sprawdzą się do tworzenia scen świetlnych w pomieszczeniach mieszkalnych jak i publicznych. Oferujemy proste w obsłudze sterowniki do led jak np. sterowniki led RGB, które są najchętniej wybieranym produktem przez instalatorów oraz projektantów oświetlenia. Są to urządzenia elektroniczne, które mają za zadanie sterować kolorami światła w produktach z wielokolorową barwą światła. Ten produkt pozwala na precyzyjny wybór interesującego nas koloru, dopasowanie dynamiki przejścia kolorów tj. migotanie, przemijanie czy zmiany skokowe. Obsługa tego produktu jest banalnie prosta. Przy pomocy pilota lub aplikacji na urządzenia mobilne możemy w dowolnym momencie ustawić dowolną barwę z palety RGB oraz dynamiczną jej zmianę. Innymi polecanymi przez nas produktami sterującymi oświetleniem led są ściemniacze led. Jest to sterownik do taśm led, który pozwala nam na płynne ściemnianie i rozjaśnianie taśmy led. Ten produkt występuje w wersji gdzie sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub za pomocą fal radiowych - jest to opcja, która komunikuje się poprzez fale radiowe i nie wymaga celowania pilotem w odbiornik. Zasięg takiego systemu to aż 30 metrów, dlatego będąc w domu, możemy ściemniać lub rozjaśniać nasze światło nawet na zewnątrz budynku. Do rozbudowanych instalacji warto również zainstalować wzmacniacze do led. Jest to sterownik do ledów, który współpracuje, ze źródłami światła LED i systemami sterowania opartymi na stałym zasilaniu od 12 do 24V. Przyczynia się do wzmocnienia i przedłużenia sygnału sterowania co pozwala nam na dodatkową rozbudowę instalacji taśm RGB. Stosując wzmacniacze sygnału RGB zdecydowanie zmniejszymy ryzyko spadku napięcia przy dłuższych odcinkach taśm LED.

Sterownik do led to gwarancja komfortowego oświetlenia

Oświetlenie LED jest ekonomicznym i bezpiecznym źródłem światła, które w połączeniu z odpowiednimi urządzeniami sterującymi poprawia komfort użytkowania oraz zapewnia dodatkowe oszczędności - oświetlenie uruchomi się wtedy, kiedy to konieczne bez konieczności korzystania z klasycznego przycisku klawiszowego lub dotykowego montowanego na ścianie. I tu z pomocą przychodzą sterowniki led, które są wygodnym rozwiązaniem. Dzięki nim możemy sterować oświetleniem z dowolnego miejsca. Sterownik led może pracować w podczerwieni (IR), co wymaga umieszczenia odbiornika w takim miejscu, by wysyłana wiązka z pilota sterującego mogła dotrzeć do niego bezpośrednio (chcąc zmienić program pracy należy celować pilotem w miejsce zainstalowanego sterownika). Dostępne są również piloty radiowe (RC), które dzięki szerokiemu zasięgu sygnału mogą być używane nawet z innego pomieszczenia. Piloty dedykowane do obsługi sterownika mogą być wyposażone w typowe przyciski, potencjometry czy panele dotykowe, a często dają możliwość równoległego używania paneli ściennych. Dla jeszcze większego komfortu powstały sterowniki led, które można kontrolować przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania instalowanego na smartfonie, tablecie czy laptopie. W tym przypadku możliwe jest zarówno obsługiwanie systemu za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WiFi, jak i łącza Bluetooth.

Na co zwrócić uwagę wybierając sterownik led ?

Wybierając sterownik led, najważniejsze jest aby zwrócić uwagę na parametr napięcia jaki posiada regulator, a także na jego maksymalną moc pracy. Sterownik do taśm led powinien być przystosowany do napięcia zasilającego jakie posiada taśma ledowa. Dodatkowo powinien mieć wyższą moc od podłączonych do niego pasków ledowych, tak aby praca przebiegała swobodnie bez obciążenia na maksymalnej wydajności. Ważne jest także aby dopasować do swoich potrzeb sposób w jaki chcemy sterować oświetleniem. Jeśli preferujesz sterowanie na urządzeniach mobilnych to wybór sterownika led z odpowiednią aplikacją sterującą będzie najlepszym rozwiązaniem. Wolisz tradycyjne sterowanie za pomocą pilota? ta opcja również jest możliwa. Dzięki niej osiągniesz równie płynną i dokładną regulację. Dostępnych rozwiązań jest wiele i każde z nich ma za zadanie zapewnić jak najwyższy poziom funkcjonalności i wygody dla użytkownika. Dopasuj sterownik led do swoich potrzeb i ciesz się komfortem w swoim domu.

pixel