Darmowa dostawa od 1 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Złączki do LED

( ilość produktów: 28 )

Złączki do taśmy LED

Tworzysz oświetlenie za pomocą taśm LED i chcesz w szybki i bezpieczny sposób połączyć ze sobą wszystkie elementy projektu? W naszej ofercie znajdziesz wszelkie potrzebne akcesoria do taśm LED czyli m.in. złączki led oraz zatrzaski potrzebne do połączenia konkretnego modelu taśmy z zasilaczem czy sterownikiem. Dzięki odpowiednim złączkom bez potrzeby lutowania scalisz ze sobą dłuższe odcinki taśm LED. Z kolei specjalistyczne złączki kątowe pomogą Ci odpowiednio zamocować taśmę LED nawet w projektach wymagających tworzenia unikalnych kształtów.

Złączki LED - sposób na szybkie połączenie taśm LED

Taśmy led pozwalają na tworzenie długich ciągów oświetleniowych, a dzięki zastosowaniu złączki do taśmy led możliwe jest ich wzajemne łączenie bez potrzeby posiadania specjalistycznego sprzętu czy umiejętności. Dzięki złączkom LED możliwe jest szybkie i łatwe łączenie poszczególnych elementów instalacji za pomocą zatrzasków dwustronnych. Jest to idealne rozwiązanie do połączenia taśm LED, ponieważ konstrukcja szybkozłączy umożliwia połączenie elementów bez konieczności lutowania lub wykonywania innych skomplikowanych czynności izolacyjnych. Złączki są dostosowane do wymiarów taśmy i skonstruowane w taki sposób, aby taśma była stabilnie zamocowana i nie wysuwała się z miejsca. Dzięki temu można łatwo tworzyć długie ciągi oświetleniowe bez ryzyka awarii. W ofercie naszego sklepu znajdziesz złączki do taśmy LED dedykowane paskom led jednokolorowym i wielokolorowym o różnej szerokości.

Złączka do taśmy led - rodzaje

Istnieje kilka rodzajów złączek do taśmy LED, które pozwalają na różne sposoby łączenia i kształtowanie instalacji oświetleniowej. Wybierając złączki LED spotkasz się z produktami do połączeń sztywnych, do połączeń wiotkich i złączkami z przewodem do podłączenia zasilacza. Najbardziej popularnym produktem jest złączka do taśmy LED na click, zwana również złączką na zatrzask, to jeden z rodzajów szybkozłączy, które pozwalają na łatwe i wygodne łączenie poszczególnych elementów instalacji. Złączka na klik posiada zatrzaski z jednej lub obu stron, które umożliwiają połączenie taśmy LED bez konieczności lutowania lub innych skomplikowanych działań. Kolejnym produktem umożliwiającym szybkie łączenia taśm jest złączka kątowa. Pozwala ona na połączenie dwóch odcinków taśmy LED pod różnym kątem, co umożliwia tworzenie bardziej skomplikowanych kształtów i projektów. Jeśli potrzebujemy w szybki i bezpieczny sposób podłączyć taśmę do instalacji elektrycznej warto sięgnąć po złączkę z wtyczką - umożliwia ona łatwe podłączenie taśmy LED do zasilacza lub innej części instalacji bez konieczności cięcia lub lutowania przewodów. W momencie kiedy potrzebujemy dłuższego przewodu aby połączyć taśmę z zasilaczem świetnie sprawdzi się złączka z przewodem.

Złączki do taśmy LED wielokolorowej

Aby taśmy wielokolorowe RGB oraz RGBW działały poprawnie musimy zastosować odpowiednie złączki led. Do Taśmy LED RGB dedykowana jest złączka do taśmy led RGB, która dostępna jest w takich samych wariantach jak złączki led dla taśm jednokolorowych. Jednak jej budowa jest inna, ponieważ posiada cztery piny, ponieważ została przystosowana do przewodu czterożyłowego. Taśma RGB składa się z trzech kolorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego, które dopiero po odpowiednim połączeniu pozwalają na uzyskanie różnych kolorów światła. Złączka zmienia się również podczas instalacji taśmy wielokolorowej, która dodatkowo posiada barwę białą tzw. RGBW. Taśmy LED RGBW składają się z czterech kolorów - czerwonego, zielonego, niebieskiego i białego, co pozwala na uzyskanie różnych kolorów światła wraz z białą barwą światła o różnej temperaturze barwowej. Ten rodzaj taśmy został wyposażone w przewód pięciożyłowy a złączki do taśm LED RGBW posiadają pięć pinów.

Złączki LED rozgałęźnikowe - twórz oświetlenie LED bez ograniczeń

Złączka rozgałęźnik do taśmy LED to akcesorium, które pozwala na rozdzielenie jednego odcinka taśmy LED na dwa lub więcej odcinków. Złączki rozgałęźnikowe są szczególnie przydatne w przypadku, gdy chcemy podłączyć wiele odcinków taśmy LED do jednego zasilacza, a nie mamy możliwości połączenia ich w jeden długi ciąg. Złączki rozgałęźnikowe są dostępne w różnych wariantach, np. jako rozgałęźniki proste lub kątowe, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnych potrzeb instalacji. Zazwyczaj złączki rozgałęźnikowe posiadają złącza typu "klik", co pozwala na szybkie i łatwe połączenie poszczególnych odcinków taśmy LED bez konieczności lutowania czy wykonywania innych skomplikowanych czynności izolacyjnych. Warto pamiętać, że podłączenie zbyt wielu odcinków taśmy LED do jednego zasilacza może prowadzić do obniżenia jakości oświetlenia lub nawet do uszkodzenia całej instalacji, dlatego przed podłączeniem warto dokładnie przemyśleć potrzeby i wymagania danego projektu oraz dopasować odpowiedni zasilacz.

Złączki LED dwustronne z przewodem - szybka i prosta modyfikacja

Złączka do taśmy led z przewodem umożliwia szybkie podłączenie taśmy LED z drugą taśmą, bez potrzeby lutowania. Występuje w wersji dla taśm jednokolorowych oraz wielokolorowych RGB i RGBW. Złączka z obu stron wyposażona została w klipsy do szybkiego podłączenia taśm LED. Wystarczy jedynie odpowiednio umieścić taśmę w klipsie złączki oraz zamknąć zatrzask. Złączki bardzo łatwo montuje się, oraz bez większego trudu można je zdjąć, przez co są to akcesoria wielokrotnego użytku. Jest to przydatne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie jest możliwe połączenie odcinków taśmy bezpośrednio ze sobą np. kiedy musimy ominąć napotkaną przeszkodę (półki w podświetlanej szafie).

Montaż złączki led klik

Aby szybko połączyć odcinki taśmy LED za pomocą złączki LED klik, należy postępować według następujących kroków. W pierwszej kolejności należy odsłonić końce taśmy LED z zabezpieczenia, w którym są one fabrycznie zamknięte. W kolejnym kroku wkładamy końce taśmy LED w odpowiednie gniazda złączki, zwracając uwagę na poprawną orientację wtyczek. Po włożeniu taśmy LED do złączki należy zamknąć ją, aż usłyszy się charakterystyczne "kliknięcie", co oznacza, że złączka jest dobrze zamocowana. Na koniec należy należy przetestować połączenie, włączając zasilanie i sprawdzając, czy taśma LED działa poprawnie i emituje światło bez zakłóceń. W złączkach dwustronnych lub jednostronnych z przewodem należy również podłączyć przewody do zasilacza lub kolejnej złączki, po wcześniejszym upewnieniu się, że wszystkie elementy są prawidłowo połączone.

pixel